Klusēšana – zelts, bet Sudraba…

7 years ago Džerijs Šterns 0

Lasīju šodien pa drusciņai vien ziņas, un pavisam neviļus mani pārņēma doma – varbūt Inguna Sudraba kaut kur dziļi dvēselē ir detektīvs Caps. Vienmēr tik nopietna vaigā, un labprāt iesaistās dažādās izmeklēšanās. Tikai ērmu vietā reptiļi. Bet ļaundari gan šoreiz komisijas darba rezultātā varētu izrādīties tie paši vecie – neredzamie…

Jā, minētās deputātes iecelšana (par ievēlēšanu to grūti nosaukt) “Rīdzenes sarunu” izmeklēšanas komisijas galvgalī tik tiešām atgādina veco teicienu par āžiem un dārzniekiem. Un te nav runa par baumām, ka kaut kur arī pašas Sudrabas vārds minētajās sarunās izskanējis.

Te ir runa par plašāku pagātni, kurā Capa piedzīvojumos pavīdējuši ne viens vien no daudz smagsvarīgākiem latvju oligarhijas spēlētājiem un tiem pietuvināto loka. Sākot ar pašu Puzes hercogu, turpinot ar Iļģuciema miljonāru un teciņus vien nonākot līdz pat nepilsonim Viktoram. Un pa vidu tiem lērums citu, ne mazāk interesantu.

Vai tiešām tik viegli ir ticēt, ka būs objektīvs darbs pie izmeklēšanas, ja par galveno šajos materiālos sastopamo grēkāzi komisijas vadītāja ir teikusi, ka labprāt redzētu viņu premjerministra krēslā un vispār redzot ar viņu daudz kopīga?

Nevēlos te spriedelēt pārāk gari, daudz kas jau arī citu mutēm šajās dienās pateikts un no pagātnes augšā pacelts. Taču sevišķi ieinteresētajiem esmu apkopojis kaut nelielu daļu ieteicamās literatūras. Piemēram:

2011 – Sudraba: redzu daudz kopīga ar Lembergu
http://www.irlv.lv/2011/5/20/sudraba-redzu-daudz-kopiga-ar-lembergu

2013 –  Sudraba noliedz politiskā spēka veidošanu; miljonārs Krūmiņš gatavs viņu atbalstīt
http://www.delfi.lv/news/national/politics/sudraba-noliedz-politiska-speka-veidosanu-miljonars-krumins-gatavs-vinu-atbalstit.d?id=43821512

2014 – Sudrabas partija reģistrēta pretrunīgi vērtētā “Krievu kluba” līdera dzīvoklī
http://www.la.lv/sudrabas-partija-registreta-krievu-kluba-dzivokli/

2016 – Sudraba: mani pārsteidz ‘ķeršanās klāt’ uzņēmējam Krūmiņam
http://www.delfi.lv/news/national/politics/sudraba-mani-parsteidz-kersanas-klat-uznemejam-kruminam.d?id=48029857

Un tādā garā.