Partijas PROGRESĪVIE dibināšana – apstiprināta!

7 years ago Džerijs Šterns 0

Vakar, 2017. gada 8. martā, LR Uzņēmumu reģistrs ir ierakstījis politisko partiju reģistrā jauno partiju “PROGRESĪVIE”. Un, protams, man par to ir milzu prieks, jo arī es biju tās dibinātāju pulkā.

Partijas tika veidota uz tāda paša nosaukuma biedrības pamata, kuras dibinātājs un valdes loceklis arī biju kopš 2011. gada. Topošās partijas biedru kopsapulce notika šī gada 25. februārī un pulcēja 223 dibinātājus (taču šobrīd kopā ar jaunajiem pieteikumiem biedru skaits jau pārsniedz 300). Jaunā partija apvieno progresīvi domājošus cilvēkus, lai piedāvātu alternatīvu Latvijas stagnējošajai politiskajai videi.

Atšķirībā no Latvijas politiskajām tradīcijām, progresīvie lēmuši vienoties ap idejām un to realizēšanas ceļiem, nevis vienu līderi, kura motīviem tiek pakārtota partijas darbība. Jau krietnu laiku pirms sapulces internetā bija pieejami izlasīšanai nākamās organizācijas politiskie principi, un visi dibinātāji, kā arī nākamie biedri zem tiem parakstījās. Un tieši tas man ir ļoti simpātiski – jo negribētos atkārtot, piemēram, Zatlera Reformu partijas likteni. Tā bija organizācija, kurā sapulcējās gudri cilvēki ar it kā vienotu mērķi, taču drīz izrādījās, ka katram šī mērķa sasniegšanas metodes un principi ir ļoti atšķirīgi, un partija diezgan loģiski pašķīda…

Jaunā politiskā partija iestāsies par to, lai Latviju ekonomiski, sociāli un politiski tuvinātu Ziemeļvalstu modelim. Latvijas ekonomikā ir nepieciešamas nozīmīgas reformas, sākot ar ekonomikas politikas pamatu – nodokļu politiku.

PROGRESĪVIE uzskata: Latvijā ir jāievieš progresīvā nodokļu un nodevu sistēma, kurā pēc progresivitātes principa tiek piemērotas vienādas ienākuma nodokļa likmes visiem ienākumiem – gan darba algai, gan kapitāla pieaugumam, gan citiem ienākumiem. Vidusslānim, ģimenēm ar bērniem un trūcīgajiem valsts iedzīvotājiem ir jāsamazina nodokļi un nodevas. Nodokļu slogs no darbaspēka jāpārceļ uz patēriņu, tādējādi veicinot ražošanas attīstību.

Tāpat partijas veidotāji norāda, ka Latvijas valsts un sabiedrība jāveido uz atvērtības un iekļaušanas principiem. Latvijā ir atlicis tik maz iedzīvotāju, ka ir būtiski rūpēties, lai visi šeit jūtas novērtēti, drošībā un spējīgi realizēt savu potenciālu. Visiem pilsoņiem neatkarīgi no to mantiskā stāvokļa, dzimuma, reliģiskiem vai politiskiem uzskatiem, seksuālās orientācijas, vai nacionalitātes ir jānodrošina vienlīdzīgas iespējas un tiesības, tādējādi veicinot saliedētas sabiedrības veidošanos.

P.S. Piekrītu, šis daļēji izklausījās pēc oficiālas preses relīzes. Bet patiesībā tam ir ļoti vienkāršs izskaidrojums – arī oficiālo preses relīzi no partijas par šo notikumu rakstīju es 🙂 Sorry.