Biznesa Boikots: viņi to sen ir pelnījuši

13 years ago Džerijs Šterns 0

8. jūnijā uz AB dambja Viesturs Dūle „Oligarhu kapusvētkos” aicināja sabiedrību atmosties no gara kūtruma un uzsākt aktīvu NEsadarbošanos ar oligarhiem – ar to saprotot, piemēram, atteikšanos darboties visdažādākajos veidos tur, kur alga par to nāk no šo oligarhu kabatām. Kā ļaunuma saknes šajā „sabiedrības slānī”, protams, tika minēti trīs lielākie – Aivars Lembergs, Ainārs Šlesers un Andris Šķēle.

Šīs akcijas garā gribētos iet vēl tālāk – un ne tikai NEsadarboties ar pašiem oligarhiem un neiesaistīties to uzņēmējdarbībā, bet arī nevardarbīgā veidā sodīt tos uzņēmējus un citas personas, kuras šos oligarhus un viņu realizēto valsts izzagšanas politiku turpina atbalstīt ar savām finansēm, darbiem, idejām – vai pat tiešu korupcijas veicināšanu, dodot kukuļus. Tādu personu sarakstus itin viegli var atrast, piemēram, oligarhu politisko „kabatas partiju” ziedotāju sarakstos KNAB mājaslapā, kā arī citos veidos.

Varbūt man kāds gribēs pārmest, ka es tādējādi pats aicinu kavēt uzņēmējdarbības attīstību. Nē, gluži otrādi – es tikai aicinu tā vietā dot mūsu atbalstu tiem uzņēmējiem, kas izvēlas godīgu konkurenci un NEsadarbošanos ar personām, kas gadu desmitiem ir rūpējušās par Latvijas nodokļu un uzņēmējdarbības sistēmas stagnāciju!

Tagad veiksim nelielu praktisko nodarbību. Vispirms ejam uz KNAB mājaslapu un veram vaļā sekojošo saiti:

► partiju finanšu datubāze – sadaļa „Dāvinājumi, ziedojumi” http://www.knab.lv/lv/finances/db/donations/

Atceramies, ka Latvijā pastāv ne tikai partijas, bet arī to vēlēšanu kampaņām veidotie bloki, un vairākos no tiem ietilpst vienas un tās pašas personas.

Aivars Lembergs:
– Zaļo un Zemnieku savienība
– partija „Latvijai un Ventspilij”

Ainārs Šlesers:
– partiju apvienība „Par labu Latviju”
– partija „LPP/LC”

Andris Šķēle:
– partiju apvienība „Par labu Latviju”
– Tautas partija

Lodziņā „ziedotājs” atzīmējam, ka vēlamies meklēt juridiskās personas – un re, saraksts rokā! Protams, arī fizisko ziedotāju sarakstā tādā pat veidā var atrast ne mazums uzņēmēju.

Aicinu arī Jūs ne tikai pievienoties šai akcijai, bet arī to veicināt un papildināt, piemēram, dažādos sociālajos tīklos un vietnēs ar haštagu #BiznesaBoikots publicējot līdzīgus piemērus no uzņēmēju vidus, kuru darbība ir tādā vai citādā veidā saistīta ar Latvijas lielajiem oligarhiem un arī citām, tām pietuvinātām personām.

Bez cīņas nav uzvaras!

Jānis Džerijs Šterns
biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis